Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini. Depilacja okolic bikini sprawia kobietom wiele problemów. Strefy intymne są bowiem bardzo wrażliwe na ból, przez co stosowanie metod takich jak wosk czy depilator często okazuje się niemożliwe. Rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która pozwala uzyskać zadowalające rezultaty na długi czas. Jak dokładnie wygląda usuwanie owłosienia za pomocą lasera w okolicach intymnych i czy warto zdecydować się na tego typu zabieg?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na naświetlaniu określonej powierzchni ciała, w tym przypadku okolic bikini, za pomocą specjalnego lasera. Wiązka światła doprowadza do uszkodzenia mieszka włosowego, dzięki czemu cebulka zostaje usunięta wraz z korzeniem. Mieszki włosowe nie mają zdolności regeneracyjnych, przez co włosy nie odrastają. Co istotne, promieniowanie emitowane przez laser jest w pełni bezpieczne dla człowieka. Skóry nie można jednak naświetlać zbyt długo, aby uniknąć ewentualnego poparzenia czy dolegliwości bólowych. W rzeczywistości niemal każdą partię ciała można depilować przy pomocy lasera, także okolice bikini. 

Depilacja laserowa bikini – efekty

Kobiety wybierają sposób usuwania nadmiernego owłosienia mając na uwadze przede wszystkim efekty poszczególnych zabiegów. Warto więc zastanowić się, jakie rezultaty przynosi depilacja laserem? Otóż jej efekty utrzymują się przez naprawdę długi czas, często nawet przez kilka lat. W międzyczasie należy oczywiście przeprowadzić kilka sesji przypominających, jednak ich częstotliwość nie jest duża. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, należy przede wszystkim odbyć pełen cykl sesji. Zazwyczaj w przypadku okolic bikini potrzebnych jest od 6 do 8 naświetlań, choć wiele zależy od rodzaju owłosienia oraz jego gęstości. Ostateczną decyzję w tym zakresie zawsze podejmuje specjalista, który przeprowadza zabieg. 

Czy depilacja laserowa okolic bikini boli?

Kobiety często zastanawiają się, czy depilacja laserowa bikini jest bolesna? Nie jest tajemnicą, że strefy intymne to miejsca szczególnie wrażliwe na ból. Dlatego też staramy się wybierać metody usuwania owłosienia mało inwazyjne. Wosk czy depilator nie sprawdzają się w tym przypadku, natomiast tradycyjna golarka okazuje się mało efektywna. Tymczasem sam zabieg depilacji laserowej klienci gabinetów kosmetycznych oceniają jako bezbolesny. Czasami w trakcie jego trwania oraz po zakończeniu można odczuwać delikatne pieczenie czy mrowienie. W ciągu kilku godzin od zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie, które następnie samoistnie znika. Zabieg depilacji laserowej bikini nie jest więc bolesny, jednak w odczuciu niektórych osób może okazać się nieprzyjemny. Pomimo tego decydują się go wykonać nawet osoby o niskim progu odczuwania bólu, które są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju podobne bodźce. Powodem są oczywiście rezultaty, jakie można uzyskać oraz stosunkowo niewielkie efekty uboczne w porównaniu do na przykład depilacji woskiem.

Depilacja laserowa okolic bikini a efekty uboczne

Pracownicy gabinetów kosmetycznych często pytani są o to, czy po depilacji laserowej bikini występują jakieś efekty uboczne? Otóż w ciągu kilku godzin po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie, czasami też niewielki obrzęk. Można jednocześnie odczuwać delikatne pieczenie bądź swędzenie, choć nie zdarza się to w każdym przypadku. Efektem ubocznym są również pojawiające się na ciele drobne krostki, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni. Musimy jednak pamiętać, aby stosować się do określonych zasad – w przeciwnym razie rekonwalescencja po zabiegu będzie zdecydowanie dłuższa. Przede wszystkim nie możemy aplikować na skórę kosmetyków o działaniu złuszczającym ani innych, które silnie oddziałują na naskórek. Ważne jest natomiast odpowiednie nawilżanie, o czym powinien poinformować klienta pracownik gabinetu kosmetycznego wykonujący zabieg. Ważne, aby unikać polewania okolic intymnych gorącą wodą, która rozszerza naczynia krwionośne, powodując jeszcze większe zaczerwienienie. Możemy natomiast pozwolić sobie na delikatny, letni prysznic.

Depilacja laserowa bikini – czy warto?

Czy warto zdecydować się na usuwanie nadmiernego owłosienia w okolicach bikini przy pomocy lasera? Ta metoda cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet, które mają dosyć ciągłego golenia się woskiem czy maszynką. Efekty, jakie zobaczymy po ukończeniu całego cyklu sesji, utrzymują się nawet przez kilka lat. Niemniej jednak musimy pamiętać, że depilacja laserowa wymaga czasu. Przerwy pomiędzy poszczególnymi sesjami wynoszą bowiem kilka tygodni. Dlatego też, jeśli marzy nam się gładka skóra na lat, powinniśmy pomyśleć o depilacji laserowej już w sezonie zimowym. Choć obecnie istnieje możliwość zakupu urządzeń emitujących światło na domowy użytek, to zdecydowanie lepiej wybrać zabieg w profesjonalnym salonie. Specjaliści nie tylko ocenią, ile sesji będzie nam potrzebnych, lecz również tak wykonają zabieg, aby nie doszło do poparzenia skóry. Jest to bowiem jeden z najczęstszych efektów ubocznych depilacji laserowej wykonywanej w domowym zaciszu.