Medycyna estetyczna na twarz

Medycyna estetyczna na twarz. Z dobrodziejstw medycyny estetycznej z roku na rok korzysta coraz więcej osób. Spora część z nich decyduje się poprawić tym samym rysy twarzy czy zredukować zmarszczki pojawiające się na jej powierzchni. Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wybrać na twarz?

Usuwanie zmarszczek

Jednym z powszechnych problemów, z jakim borykają się osoby po 30. roku życia, są zmarszczki. Te pierwsze zwykle nie są jeszcze dobrze widoczne, jednak z czasem stają się coraz bardziej zauważalne, przez co zaczynają przeszkadzać. Choć w sklepach dostępne są różnego rodzaju kosmetyki redukujące zmarszczki, pożądane efekty można osiągnąć wyłącznie dzięki wybranym zabiegom medycyny estetycznej. Wśród nich najczęściej wymienia się wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, przez co jednocześnie jest dobrze tolerowana przez pacjentów. Usuwanie drobnych zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego może zostać przeprowadzone u pacjentów w każdym wieku. Zabieg jest mało inwazyjny, a dodatkowo pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty w stosunkowo krótkim czasie.

Pacjenci gabinetów medycyny estetycznej często decydują się również na zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej. Jest to silniejsza substancja niż kwas hialuronowy, lecz jednocześnie pomaga zredukować nawet głębokie zmarszczki. Botoks blokuje połączenia między zakończeniami nerwów a mięśniami, dzięki czemu wywołuje relaksację mięśni i zapobiega ich skurczom. W efekcie okolica ciała poddana zabiegowi rozluźnia się i regeneruje. Co ciekawe, toksynę wykorzystuje się nie tylko w redukowaniu zmarszczek, lecz również do leczenia różnego typu schorzeń natury mięśniowej. Delikatne zmarszczki można usunąć także przy pomocy specjalistycznych peelingów lekarskich. Ich zadaniem jest nie tylko dokładne złuszczenie naskórka, lecz również odżywienie go w taki sposób, aby stymulować produkcję kolagenu i elastyny. Substancje te odpowiedzialne są między innymi za sprężystość skóry, dlatego gdy zaczyna ich brakować, pojawiają się na niej zmarszczki. 

Modelowanie twarzy

Na skórze twarzy wraz z upływem lat zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Nie jest to jednak jedyny problem, z jakim borykają się osoby po 30. roku życia. Najczęściej to właśnie wtedy skóra traci swoją elastyczność, a twarz zmienia swój kształt. Dlatego też wielu pacjentów zastanawia się, jakie zabiegi będą dobre w kontekście modelowania twarzy? Otóż specjaliści zalecają nici liftingujące, nieinwazyjny lifting skóry twarzy bądź mezoterapię igłową. Co ciekawe, częstym zabiegiem jest również przeszczep własnej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których występuje ona w nadmiarze do miejsc, w których zaczyna jej brakować. Przeszczep tkanki tłuszczowej to jednak inwazyjny zabieg, który wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjenta. 

Leczenie laserowe – do czego można je wykorzystać?

W gabinetach medycyny estetycznej bardzo popularnym urządzeniem jest laser. Emituje on promieniowanie, które z jednej strony jest bezpieczne dla człowieka, natomiast z drugiej strony umożliwia osiągnięcie pożądanych rezultatów. Leczenie laserowe można wykorzystać między innymi do usuwania zmarszczek, lecz zdecydowanie częściej pacjenci wybierają je w kontekście leczenia przebarwień skórnych oraz odmładzania skóry twarzy, w tym również niwelowania cieni po oczami. Leczenie laserowe, choć przynosi zadowalające efekty, nie jest rozwiązaniem dla każdego. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań, takie jak na przykład ciąża czy zmiany dermatologiczne występujące na skórze twarzy. Dlatego też bardzo istotna jest kwalifikacja do zabiegu, którą przeprowadza doświadczony specjalista. 

Usuwanie blizn – jaki zabieg wybrać?

Na skórze twarzy mogą pojawiać się liczne blizny, w tym te mniej bądź bardziej widoczne. Niektórzy pacjenci borykają się z problemem trudnych do usunięcia blizn potrądzikowych, u innych pojawiają się one na przykład wskutek wypadków czy nawet nadmiernej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać, aby zredukować widoczne blizny? Możemy posiłkować się laserem, a także leczenie kwasem. Czasami specjalista rozważa również przeszczepienie tłuszczu w blizny, które przynosi bardzo dobre efekty, lecz jednocześnie wymaga od pacjenta odpowiedniego przygotowania do zabiegu.

Jaki zabieg medycyny estetycznej na twarz wybrać?

Wybór konkretnego rodzaju zabiegu z zakresu medycyny estetycznej zależy przede wszystkim od efektów, jakie chcemy osiągnąć, a więc od problemu, z jakim się borykamy. Coraz większą popularność wśród pacjentów zdobywa laser, za pomocą którego można zlikwidować wiele różnych problemów. Niemniej jednak, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto udać się na konsultację do specjalisty. Powinien być to doświadczony lekarz medycyny estetycznej, ewentualnie także dermatologii estetycznej. Ważne, aby gabinet, w którym przyjmuje pacjentów, wyposażony był w najwyższej jakości sprzęt, zapewniając przede wszystkim wysoki stopień bezpieczeństwa i efektywności przeprowadzanych zabiegów.